Korepetycje on line –

co o nich sądzić?

U wielu rodziców budzą wątpliwości i nieufność, wydając się mniej skuteczną formą nauczania. Czy tak jest naprawdę? Z naszego doświadczenia wynika, że korepetycje on line, przeprowadzane za pomocą Skype’a są skutecznym sposobem na przekazywanie wiedzy, bieżącą pracę z uczniem wymagającym regularnej pomocy w nauce, przygotowanie do egzaminów i sprawdzianów, a nawet – pomoc we wprowadzaniu poprawek do tekstów, które wymagają poprawy stylistycznej.

Oczywiście – nie od razu byliśmy co do tego w 100% przekonani. Jeszcze nie tak dawno sami byliśmy ostrożni w uznawaniu zdobyczy techniki za właściwe narzędzia, zapewniające nam kontakt z uczniami w czasie zajęć. Kto nas przekonał? Sami uczniowie i ich rodzice – głównie ci, dla których konieczność dojazdu z daleka stawała się barierą nie do pokonania, uniemożliwiającą skorzystanie z zajęć w trybie stacjonarnym. Pierwsze próby dały bardzo dobre rezultaty – kontakt wzrokowy, możliwość rozmawiania, przesyłania zadań mailowo, komunikacja za pomocą czatu, oglądanie materiałów video, korzystanie z elektronicznych słowników, e-booków, audycji oraz wielu innych materiałów multimedialnych – to tylko niektóre z korzyści, jakie odkryliśmy w czasie przeprowadzania zajęć z młodszymi (już 4 klasa szkoły podstawowej) i dorosłymi już uczniami.

Przy wyborze formy zajęć on line nie jest problemem dojazd i jego koszty. Wystarczy komputer z dostępem do szybkiego i sprawnego internetu, ewentualnie (w zależności od sprzętu) – słuchawek z mikrofonem. Dla uczniów korzystających ze stałych zajęć wyposażamy się w komplet podręczników, z których korzystają, by efektywnie pomagać w opanowywaniu, powtarzaniu materiału, przygotowywaniu się do sprawdzianów oraz odrabianiu lekcji.

Serdecznie zachęcam do korzystania z zajęć on line! 😀